Пошук

Що потрібно для вступу

 

Автор статті: проректор з навчально-педагогічної роботи, Рой Є.В.

ПАМ’ЯТКА АБІТУРІЄНТА
УМОВИ ВСТУПУ ДО ПВНЗ ВІКОП У 2016 РОЦІ

У 2016 році для вступу до вищого навчального закладу (ВНЗ) абітурієнти подають сертифікати ЗНО лише 2016 року

1. Хто складатиме ЗНО, а хто – вступні екзамени?

Згідно з Умовами прийому на навчання до вищих навчальних закладів у 2015 році, ЗНО потрібно складати випускникам, які мають повну середню освіту і вступають на навчання до вишів для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра або/та молодшого спеціаліста.

Вступні екзамени складають абітурієнти, які мають: диплом молодшого спеціаліста і вступають до ПВНЗ ВІКОП на бакалавра за будь-яким напрямом підготовки; диплом бакалавра (спеціаліста) і вступають до ПВНЗ ВІКОП на бакалавра за іншим напрямом; диплом бакалавра і вступають до ПВНЗ ВІКОП на спеціаліста за бідь-яким напрямом підготовки.

2. Зі скількох предметів можна складати ЗНО?

Кожен учасник ЗНО має право скласти тести не більш як із чотирьох навчальних предметів.

“Моделювання швейних виробів” -  молодший спеціаліст.

Кваліфікація: технолог, конструктор, керівник підрозділів швейного виробництва.

Термін навчання: на базі 9-ти класів – 3 роки 10 міс., на базі 11 класів –2 роки 10 міс.

Умови вступу: на базі 9-ти класів – українська мова 8 балів; математика 8 балів.

 на базі 11 класів – сертифікати ЗНО: укр.мова та література 100 балів;  математика 100 бал.

“Моделювання швейних виробів” – бакалавр.                            

Кваліфікація: технолог, конструктор. Термін навчання: на базі 11 класів – 4 роки, молодшого спеціаліста – 2 роки.

 Умови вступу: на базі 11 класів – сертифікати ЗНО: укр. мова та література 100 балів;  математика 100 балів; будь-який інший сертифікат ЗНО за вибором абітурієнта -  100 балів.

“ Кредит, банківська справа ” – бакалавр.

Кваліфікація: інспектор податкової служби, фінансист, банківський працівник. Термін навчання: на базі 11 класів –4 роки,

Умови вступу: на базі 11 класів – сертифікати ЗНО: укр. мова та література 100 балів;  математика 100 балів; будь-який інший сертифікат ЗНО за вибором абітурієнта -  100 балів.

“Товарознавець-комерсант” – бакалавр.                            

Кваліфікація: керівник малих підприємств, агент з нерухомості, оцінювач-експерт, інспектор-товарознавець, фахівець фінансової безпеки, бухгалтер, ревізор-комерційний. Термін навчання: на базі 11 класів –4 роки

Умови вступу: на базі 11 класів – сертифікати ЗНО: укр. мова та література 100 балів;  математика 100 балів; будь-який інший сертифікат ЗНО за вибором абітурієнта -  100 балів.

3. Про рівні складності:

До ПВНЗ ВІКОП рівень тестів із предмета визначений як базовий. Тестування базового рівня є обов’язковим для всіх абітурієнтів.

4. Скільки балів можна отримати?

Базовий оцінюватимуть від 100 до 200 балів. Для базового рівня визначатиметься поріг – склав/не склав (а не 124 бали, як раніше) . Сертифікати видаватимуть тільки тим, хто склав.

5. Як визначатимуть конкурсний бал?

Конкурсний бал – сума балів вступника за: бали кожного сертифіката ЗНО;

середній бал атестата; бал за конкурс творчих або фізичних здібностей (у разі його проведення), помножені на вагові коефіцієнти, сума яких дорівнює одиниці. Коефіцієнти визначає виш у Правилах вступу.

Згідно з Правилами прийому до ПВНЗ ВІКОП, вагові коефіцієнти становлять:

  • для сертифікатів ЗНО – 0,3; 0,3; 0,35 (математика);
  • для середнього бала атестата 0,05.

6. Пріоритет заяв

У 2016 році, як і в попередні, можна вступити максимум до 5 вищих навчальних закладів і не більше ніж на 3 напрями підготовки в кожному з них. Тобто всього вступник може подати 15 заяв, на кожній із яких потрібно буде зазначити пріоритетність (1 – 15). Заява з пріоритетом 1 – спеціальність, на якій абітурієнт хоче навчатися найбільше. Пріоритетність, визначена вступником в заяві про участь у конкурсі, не може бути змінена протягом вступної кампанії.

Пропонуємо спеціальності у ПВНЗ ВІКОП визначати за пріоритетом 1 або 2.

7. Зарахування за пріоритетами заяв

Якщо вступник рекомендується до зарахування на навчання відповідно до 1-го власно обраного пріоритету, він втрачає право участі в подальшому конкурсі за наступними пріоритетами. Якщо вступник рекомендується до зарахування на навчання відповідно до 2-го власно обраного пріоритету, він втрачає право участі в подальшому конкурсному відборі за наступним пріоритетом, при цьому зберігається його право участі в конкурсі за першим. Тобто зараховуються спочатку заяви з найвищим пріоритетом, а всі наступні анулюються. Усіх зарахують в одну хвилю.

8. Хто може вступати поза конкурсом?

Згідно з Правилами прийому на навчання, право на позаконкурсний вступ мають:

  • ветерани війни, Герої України, нагороджені орденом Героїв Небесної Сотні.
  • інваліди I та II груп і діти-інваліди віком до 18 років;
  • особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;
  • особи, батьки яких шахтарі зі стажем підземної роботи не менше 15 років або батьки яких загинули внаслідок нещасного випадку на виробництві чи стали інвалідами I або II групи (таке право надається абітурієнтом тільки впродовж 3 років після здобуття повної загальної середньої освіти).

9. За довідками радимо абітурієнтам:

  • Зателефонувати до приймальної комісії навчального закладу щодо вступної кампанії 2016, або переглянути інформацію на сайті ВНЗ;
  • Завітати до обраного ВНЗ на День відкритих дверей;
  • Вірно розставити свої пріоритети при виборі напрямів підготовки та навчальних закладів, адже коригування в процесі вступної кампанії не проводитиметься.

Допомогу при заповнені заяв на вступ, можна отримати в ПВНЗ ВІКОП

Всього найкращого!

АДРЕСА: м. Вінниця, проспект Космонавтів, 7, каб.№125, 

Тел.: 51-11-69, 46-69-83

E-mail: vikop@mail.ua 

 Web:  vikop.org.ua 

10.06.2016 02:10